Meeste vaimse tervise probleemid võivad kulgeda varjatumalt

Vaimse tervise kogemusnõustaja Silver Kleimann-Leimann on seda meelt, et inimene ei saa ennast depressioonist ega ärevusest lihtsalt terveks mõelda. „Tõelised tulemused nõuavad tegutsemist – oma elu, harjumuste ja keskkonna teadvustamist. Just seal võivad peituda vastused, miks ma olen langenud depressiooni või miks vaevlen ärevusega,“ rääkis ta.

„Tuleb ka mõista, et tervenemise protsess ei lähe ühes tõusvas joones. Ka minul oli mitmeid tagasilangusi, aga kui ühel kõige mustemal hetkel mõistsin, et tegelikult ma tahan elada ja elu on väga ilus, sain aru ka sellest, et keegi teine neid muutusi paremuse poole minu eest tegema ei hakka,“ rääkis tervevaim.ee veebilehe looja.

Kogemusnõustaja ütles, et kui inimene enam üksi oma muredega hakkama ei saa, on abi ja toetuse küsimine hädavajalik. Psühhiaatrid, psühholoogid ja ravimid võivad olla suurepärased tööriistad, kuid suurem osa tööst, umbes 90%, tuleb ise ära teha. „Kui füüsilise haiguse sümptomeid on lihtsam märgata, siis vaimse tervise probleemid võivad hiilida ligi märkamatult,“ sõnas ta.

Kuula saatest, kuidas depressiooni ja ärevuse ilminguid ära tunda ning miks võime ülisuuri ootusi seades endale hoopis karuteene teha. Kogemusnõustaja Silver Kleimann-Leimann räägib ka, miks mehed ei taha abi küsida ja milline lähenemine aitab ellu tuua muutusi, mis on kauakestvad.

Pere ja Kodu, Delfi

Jaga

Turguta oma vaimset tervist

Liitu vaimse heaolu listiga ning oled kursis alati esimesena – uudised, töötoad & kasulik lugemine.

Vaimse tervise
kohta lisalugemist

Naistejutud

«Depressioon aina kasvas, üritasin endale otsa peale teha. Kuid ühel päeval…»

Silver oli mees parimates aastates, kui tal diagnoositi sügav depressioon. Nii nagu paljud mehed, haaras ta esimese abimehena pudeli järele. Korraks hakkas parem, aga väga kiirelt läks kõik allamäge. «Ma olen ikka väga põhjas ära käinud!» Mingil hetkel otsustas mees endale otsa peale teha, millelgi polnud mõtet, kõigest oli suva. Mis ta päästis?

Virtuaalkliinik.ee

Kuidas mõista ja juhtida oma tundeid?

Vahel ongi just stress see jõuallikas, mis elus edasi viib ning lahendusi leida aitab. Vaimset tervist aitab korras hoida teadlikkus sellest, milline kogus stressi on mõistlik ja kuidas erinevad ebameeldivad emotsioonid meie elu mõjutavad.

Tiimikoolitused, tiimitöö, motivatsioon, paremad töötulemused
Kogemusnõustaja Pilguga

Üksteise toetamine toob tiimile edu

Kui tiimis valitseb positiivne õhkkond, tuuakse häid töötulemusi “koju” suurema tõenäosusega, sest iga hea tulemuse taga on toetavad tegevused.

Kogemusnõustaja Pilguga

Isiklik heaolukava aitab, kui vajad muutust

Olukord, kus inimene tunneb, et tema harjumused, elustiil ja ümbritsev keskkond teda enam vaimselt ja füüsiliselt ei toeta, võib tekitada masendust ja meeleolulangust ning viia depressiooni.

Kogemusnõustaja Pilguga

Kuidas pimedal ajal enda vaimse tervise eest hoolitseda?

Sügise saabudes, kui päevavalgust jääb üha vähemaks, on seda kohe tunda ka energiataseme ja sooritusvõime tuntavas languses. Kuidas ennast hoida, et läbipõlemist ennetada, motivatsiooni hoida ja masendust vältida,

Kogemusnõustaja Pilguga

Ülemõtlemine – kuidas sellest vabaneda?

Põhjused, mille pärast sageli “üle mõeldakse”, tekivad vajadusest ennast kaitsta ja võimalikeks ebaõnnestumisteks valmis olla. Mida teha, kui see hakkab igapäeva elu häirima?

Scroll to Top